
Co musisz wiedzieć o namiotowej wersji hali?
Ceglane budynki powoli odchodzą w dal i ustępują miejsca bardziej nowoczesnemu rozwiązaniu, którym jest budowa hal produkcyjnych z odpowiednim stelażem oraz obszyciem.
Nie tylko inwestycja ta jest znacznie szybsza w realizacji oraz tańsza, ale i wiąże się ona z większą ilością udogodnień, niespotykanych w przypadku tradycyjnego budownictwa. Przekonaj się, co musisz wiedzieć, decydując się na namioty produkcyjne.
Zadbaj o odpowiednią dokumentację
Budowa hal produkcyjnych, jak to również jest w przypadku stawiania jakichkolwiek konstrukcji, wymaga posiadania i złożenia w odpowiednich instytucjach dokumentacji – o czym informuje już producent namiotów, z usług którego zdecyduje się skorzystać dane przedsiębiorstwo.
W przypadku namiotu produkcyjnego, który rocznie będzie eksploatowany mniej niż 180 dni, nie trzeba ubiegać się o zgodę na budowę. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku konstrukcji całorocznych.
Projekt – to warto przemyśleć
Na odpowiednie namioty produkcyjne należy mieć pomysł, aby te spełniały wszystkie potrzeby inwestora.
Wybierając producenta namiotów można udać się już do niego ze swoim własnym projektem, można jednak również zlecić mu jego wykonanie, w którym należy zawsze uwzględnić:
- rodzaj stelażu oraz obszycia,
- wymiary powierzchni,
- wysokość,
- to, gdzie mają znajdować się dodatkowe elementy, takie jak okna, drzwi, wjazd itd,
- dodatki w postaci naniesienia na konstrukcję np. loga firmy,
- to, czy dana konstrukcja będzie ocieplana, czy też nie.
Nie każdy musi znać się na wszystkim, dlatego też, jeżeli jakaś działalność ma w stosunku do któregoś z tych aspektów wątpliwości, zawsze może poradzić się doświadczonego producenta takich hal, który na przestrzeni lat nabył doświadczenie, pozwalające mu w takich kwestiach z czystym sumieniem doradzać swoim klientom.
Mobilność, swoboda, modyfikacje
Ceglane budynki w pełni podlegają w tym podpunkcie deklasyfikacji. Budowa hal produkcyjnych w formie namiotów to idealne rozwiązanie dla rozwijających się prężnie działalności i to z bardzo prostego powodu: można je dowolnie przekształcać.
Oznacza to, że po jakimś czasie nie ma problemu z tym, aby je powiększyć, zmniejszyć, przestawić, podzielić itd. Pod względem logistycznym jest to zaleta, koło której żadna firma nie jest w stanie przejść z obojętnością.