Cegła vs namioty pod produkcję - co lepsze?

Cegła vs namioty pod produkcję – co lepsze?

Wiek XXI w którym przyszło nam żyć i funkcjonować oferuje wiele dla każdej grupy przedsiębiorców. Budowa hal produkcyjnych to współczesne rozwiązania, które stoją już praktycznie na równi z ceglanymi budynkami.

Obie z podanych propozycji wiążą się zarówno z korzyściami, jak i z minusami. W niniejszym tekście zostaną one ze sobą zestawione.

Czas zrealizowania inwestycji

Budowa hali produkcyjnej to niełatwy orzech do zgryzienia, zwłaszcza jeżeli chodzi o czas realizacji takiego przedsięwzięcia. Nie da się w tym momencie ukryć, że budynki ceglane, ich postawienie, przygotowanie pod nie terenu oraz wynajęcie odpowiedniej firmy budowlanej wiąże się z dużymi nakładami czasu, nie wspominając już o samym procesie budowy.

W tym wypadku, jeżeli danej firmie zależy na czasie, to namioty produkcyjne wypadają znacznie lepiej (całość realizacji inwestycji może zamknąć się nawet w 3 tygodniach bądź też mniej).

Możliwość wprowadzania w późniejszym czasie modyfikacji

Cegła jak już stanie, tak już będzie trwać. Nie jest to jednak dobre dla wciąż rozwijających się przedsiębiorstw. Budowa hali produkcyjnej w formie przystosowanych do tego namiotów z wysokiej jakości obszyciem wiąże się z większą swobodą.

Dlaczego? Takie konstrukcje w dowolnym czasie można z łatwością powiększyć, podzielić, przenieść, pomniejszyć, złożyć całkowicie, gdy będzie taka potrzeba itd. Są one w pełni podatne na zmiany zachodzące w danej firmie.

Czasowa eksploatacja – mniejsze koszty

Są lepsze, jak i gorsze okresy działalności, o czym wie każda firma. Budowa hal produkcyjnych typowo sezonowych pozwoli na zniwelowanie kosztów.

Jak dana przestrzeń nie jest aktualnie eksploatowana, to się ją demontuje i rozstawia w momencie, kiedy będzie to potrzebne. Nie da się oczywiście zrobić tego samego z ceglanym budynkiem, który w takich sytuacjach generuje straty związane z konserwacją, drobnymi naprawami i remontami.