Newsletter

Pytania i odpowiedzi

OGÓLNIE NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W jaki sposób mogę zapisać się na kurs?


Zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami o zapisach na kurs decyduje kolejność napływających zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc na danym kursie.

Przygotowaliśmy kilka prostych narzędzi ułatwiających zapisy na kursy:

1. Rejestracja i płatność online.
W opisie programu każdego z kursów podano jego cenę. Obok znajduje się przycisk „Dostępne terminy”, po naciśnięciu którego należy wybrać miejscowość i termin odpowiadającego kursu, kolejno naciskając przycisk „ZAPISZ”.

Użytkownik zostanie poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego i wprowadzenie numeru kuponu rabatowego. Osoby nie posiadające kuponów rabatowych pomijają pole „Kupon rabatowy” (Informacje o tym jak korzystać z kuponów rabatowych omówiono w osobnym pytaniu „Jak korzystać z kuponów rabatowych?”) Wypełnienie formularza rejestracyjnego pomaga nam skontaktować się z Kursantem.

Po naciśnięciu guzika „Wyślij” zostaje wysłane zgłoszenie na wybrany kurs, a użytkownik zostaje przeniesiony do strony potwierdzającej przyjęcie rejestracji. Kolejny krok to wybór opcji „Płacę teraz (on line)” albo „Płacę później”. Wybierając opcję „Płacę teraz (on line)” następuje przekierowanie do systemu płatności on line DotPay, gdzie należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na monitorze. Wybierając opcję „Płacę później” istnieje możliwość dokonania płatności w późniejszym terminie. W obu przypadkach na podany w trakcie rejestracji adres email zostają wysłane informacje potwierdzające dokonanie rejestracji wraz ze wszystkimi danymi do przelewu.
2. Zapisy w sekcji „Dla studentów”
W sekcji „Dla studentów”, w zakładce „Zapisy na kursy” znajduje się kompletna lista kursów na które w danej chwili można się zapisać, to znaczy są jeszcze wolne miejsca. Zapisów dokonuje się poprzez naciśnięcie guzika „ZAPISZ” postępując kolejno w sposób opisany powyżej w punkcie „Rejestracja i płatność online.”

W razie jakichkolwiek kłopotów lub niejasności prosimy o kontakt pod numerem telefonu (12) 445 62 19 lub o wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jak korzystać z kuponów rabatowych?

Do wybranych kursów emitowane są kupony rabatowe uprawniające posiadacza kuponu do rabatu przewidzianego dla danego kuponu. Dystrybucją kuponów zajmują się nasi wybrani partnerzy na zasadach indywidualnie ustalanej akcji promocyjnej.

Kupon rabatowy można odebrać jedynie w ramach akcji promocyjnej. Szczegółowe zasady realizacji kuponów każdorazowo są zamieszczone na kuponie.

Aby skorzystać z rabatu należy w trakcie zapisywania się na kurs, którego dotyczy kupon rabatowy, wprowadzić unikalny numer kuponu w pole „Kupon rabatowy”. Więcej szczegółów poniżej w odpowiedzi na pytanie „W jaki sposób mogę zapisać się na kurs?”.

W przypadku problemów z realizacją kuponu należy upewnić się, że kupon jest aktualny a wprowadzony numer poprawny - wielkość liter ma znaczenie.
KURS ARANŻACJI I PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Kto może uczestniczyć w naszych kursach?

Kurs projektowania i aranżacji wnętrz został przygotowany w oparciu o założenie, że uczestnicy kursu nie posiadają żadnego przygotowania zawodowego, oraz że ich wiedza na temat projektowania i aranżacji wnętrz jest na znikomym poziomie. Dlatego w kursie projektowania i aranżacji wnętrz mogą uczestniczyć wszyscy, którzy chcą zawodowo projektować wnętrza.

Czy muszę umieć rysować i szkicować, żeby zapisać się na kurs?

Nie. W ArtCube.edu.pl uczymy szkicować i rysować, nawet jeśli czyjaś edukacja plastyczna zakończyła się na etapie szkoły podstawowej. Zwykliśmy mawiać, że ludzie zanim nauczyli się mówić, wcześniej sobie rysowali. Uważamy, że każdy człowiek ma wrodzoną zdolność do wyrażania siebie, do komunikowania się z innymi poprzez rysunek czy szkic. Jest to zdolność, którą można doprowadzić do perfekcji w takim samym stopniu, w jakim opanowaliśmy mowę i pismo. Pamiętać tu jednak należy, że nasi nauczyciele, trenerzy nie wykonują za nikogo ćwiczeń! A właśnie trening i indywidualne ćwiczenia ostatecznie decydują o skali sukcesu w opanowaniu rysunku.

Czy muszę umieć obsługiwać oprogramowanie do aranżacji wnętrz ?

Od uczestników kursu nie wymaga się znajomości jakiegokolwiek oprogramowania do aranżacji wnętrz. Nauka obsługi najpopularniejszych na rynku programów do aranżacji wnętrz jest przedmiotem kursu.

Od uczestników kursu nie wymaga się również umiejętności obsługi komputera, zdobycie tej umiejętności jest przedmiotem kursu.

Czy przed rozpoczęciem kursu są przeprowadzane egzaminy wstępne lub rozmowy kwalifikacyjne?

Organizatorzy kursu założyli, że uczestnikiem kursu może zostać każdy kto chce zajmować się zawodowym projektowaniem wnętrz. Za cel kursu postawiono przygotowanie Kursanta do samodzielnego funkcjonowania na rynku aranżacji wnętrz, zakładając że osoby rozpoczynające kurs nigdy wcześniej nie miały kontaktu z zawodem. Dlatego rozpoczęcie kursu nie jest uzależnione od wyniku egzaminu, czy rozmowy klasyfikacyjnej.

W sytuacji kiedy osoba chcąca przystąpić do kursu ma wątpliwości czy będzie potrafiła się odnaleźć w nowym zawodzie proponujemy kontakt osobisty lub telefoniczny w celu konfrontacji wyobrażenia o zawodzie z naszymi doświadczeniami.

Dlaczego ArtCube.edu.pl daje mi więcej niż podobne kursy?

Kursy i szkolenia organizowane w ArtCube.edu.pl są zorientowane na dostarczenie jedynie użytecznych informacji. Nastawieni jesteśmy na przekazanie praktycznych umiejętności obsługi klienta na najwyższym poziomie, pamiętając jednocześnie o wyposażeniu naszych absolwentów w narzędzia takie jak umiejętność odręcznego rysowania i szkicowania, korzystania z komputera jako narzędzia pracy.

W naszej pracy staramy się unikać porównań i ocen. Dlatego wybierając nasz kurs samodzielnie i w pełni świadomie musisz określić swoje oczekiwania. Z jednej strony można prezentować poglądy, że zajęcia z takich przedmiotów jak „Historia architektury starożytnej; Egipt, Grecja, Rzym”, „Historia architektury średniowiecznej, renesansowej, barokowej, neoklasycznej, secesyjnej”, czy też „Historia mebla: renesans, barok, rokoko, neoklasycyzm, empire, biedermeier, eklektyzm, secesja, art deco”, oraz „Oprawa dzieł sztuki: obrazy olejne, grafiki, pastele, akwarele, plakaty, zdjęcia”, „Antyki we wnętrzu - historia porcelany, sreber.”, „Dwór polski”, „Stylistyki wnętrzarskie od klasyki do nowoczesności - Prowansja, Toskania, Londyn, N.Y., design XX wieku.”, „Stylowe dzieła sztuki we wnętrzu.”, są nieodzownym elementem budowania wrażliwości i poczucia estetyki przyszłych projektantów. Pogląd taki może nie być pozbawiany swojej racji. Z drugiej jednak strony mamy prawo do własnego zdania, twierdząc, że przygotowany przez nas program to ponad 300 godzin zajęć. Jak pokazała praktyka to jedynie 300 godzin, w których zwyczajnie brakuje miejsca na omawianie zaszłości historycznych, a nasi Kursanci o wiele bardziej cenią sobie nabycie praktycznych umiejętności pracy z komputerem, obsługi klienta i orientacji w gąszczu norm i przepisów budowlanych, czy zależy im na znajomości podstawowych właściwości materiałów stosowanych we wnętrzach.

Nie ujmując potrzebie poznania historii wnętrzarstwa ArtCube.edu.pl bezpłatnie udostępnia swoim Kursantom ciągle rozwijane opracowania historyczne, polecając je w formie lektury indywidualnej.

Ile godzin trwa cały kurs?

Cały kurs trwa 300 godzin lekcyjnych, ponadto jest możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji w dowolnym wymiarze godzinowym.

W skład 300 godzin kursu wchodzi: 16 zjazdów po 16 godzin lekcyjnych, oraz 44 godziny zajęć dodatkowych. Zajęcia dodatkowe są organizowane w piątki i każdorazowo ustalane z grupą. Terminy konsultacji są podawane na zajęciach i ustalane w miarę potrzeb kursantów.
Godziny indywidualnych konsultacji nie wchodzą w skład, podanych wyżej godzin trwania kursu.

Czy za kursy mogę płacić w ratach?

Tak. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych Kursantów, oraz rozumiejąc, że dla wielu jest to wygodna forma płatności przygotowaliśmy atrakcyjne warunki płatności, gdzie suma rat jest równa cenie kursu.

Szczegóły planu wpłat są ustalane indywidualnie.

Gdzie odbywają się kursy?

W roku akademickim 2012/13 kursy aranżacji wnętrz odbędą się w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. W każdym z tych miast do dyspozycji naszych Kursantów oddajemy specjalnie przygotowane i zaadaptowane sale szkoleniowe w atrakcyjnych lokalizacjach.

Ponadto serwujemy darmową kawę i inne napoje.

Czy mogę świadczyć usługi aranżacji wnętrz bez zgłoszenia działalności gospodarczej?


Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość prosta i jednoznaczna. Wystarczy wyjaśnić znaczenie pojęcie „działalność gospodarcza”.

Oto kilka definicji ustawowych, określających czym jest działalność gospodarcza:

(...) zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły(...)i dalej:(...) działalność zarobkową wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły, prowadzoną we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w dalszej części tej ustawy (...)

Widać na pierwszy rzut oka, że dla uznania naszej działalności za działalność gospodarczą wymaga się, by to co robimy, odbywało się w sposób zorganizowany i ciągły. Przez zorganizowanie rozumiemy tu prowadzenie biura, a ciągłość oznacza tu regularność, nieprzerwane działanie, w tym poszukiwanie klientów. Może się jednak zdarzyć tak, że działalność w zakresie projektowania wnętrz wykonujemy jako zajęcie dodatkowe, poza naszym głównym zajęciem zarobkowym. Nie posiadamy biura i działamy sporadycznie. W takiej sytuacji z pewnością nie mamy obowiązku zgłaszania do ewidencji działalności gospodarczej faktu świadczenia usług. Tu jednak należy pamiętać, że bez względu na okoliczności powstaje obowiązek podatkowy z którego powinniśmy się wywiązać.

Ostateczna decyzja o zgłoszeniu działalności gospodarczej zawsze powinna być podjęta z dużą rozwagą bowiem rozpoczęcie działalności gospodarczej, bez względu na jej wynik ekonomiczny, rodzi określone zobowiązania publicznoprawne.

W roku akademickim 2012/13 przygotowaliśmy atrakcyjny program obniżenia kosztów działalności gospodarczej dla naszych Kursantów.

Co mogę robić po kursie, gdzie znajdę pracę z certyfikatem ArtCube.edu.pl?

Kurs aranżacji wnętrz dostarcza wiedzy i umiejętności praktycznych pozwalających samodzielnie funkcjonować na rynku usług projektowych. Przygotowujemy do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, staramy się wykształcić u naszych Kursantów zdolność pozyskiwania i realizacji zleceń z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Uczymy samodzielności w działaniu i rozwiązywania problemów na każdym etapie procesu prac wykończeniowych. Od pierwszej rozmowy z inwestorem, przez wykonanie projektu, po nadzór nad jego wykonaniem.

Ostateczny sukces naszych Absolwentów jest wypadkową wielu czynników i cech osobowych, na które nie mamy, bądź nie możemy mieć wpływu. Głęboko wierzymy jednak, że nasi Absolwenci, którzy nie zdecydują się na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej są wartościowymi i atrakcyjnymi zawodowo projektantami, o solidnym merytorycznym przygotowaniu, będąc atrakcyjnymi kandydatami dla potencjalnych pracodawców, biur projektowych, biur aranżacji wnętrz.

Absolwenci, którzy uzyskają certyfikat Artcube.edu.pl dodatkowo mają możliwość przystąpienia do atrakcyjnego programu partnerskiego ArtCube Live+ (Live Plus).

Czy ArtCube.edu.pl organizuje kursy on-line?


W chwili obecnej nie realizujemy szkoleń on-line, jednak w miarę wzrostu zainteresowania tą metodą szkoleniową opracujemy ciekawy i użyteczny program nauczania. Osoby zainteresowane takim szkoleniem prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
stat4u